18 maj 05r. (sroda)

- Potwierdziła się jednak wiadomość o nowym klipie do drugiego singla. W sobotę na oficjalnej stronie Lary pojawiło się zdjęcie z planu zdjęciowego do "Ne lui parlez plus d'elle". Na pewno wiadomo już, że cześć klipu rozgrywać się będzie w chińskiej dzielnicy Montrealu, a sam teledysk po zmontowaniu powinien za jakiś miesiąc pojawić się na kanale M6.

- Piosenkarka pojawiła się kilkukrotnie w różnych programach telewizji kanadyjskich. Najważniejszy był jednak udział w talk show "Devine qui vient ce soir" gdzie Lara udzieliła interesującego wywiadu jak również wykonała kilka starych hitów do akompaniamentu fortepianu i gitary J.F. Lalanne'a. Na koniec przedstawiła jeszcze akustyczne wersje "La lettre" i "Un Ave Maria". Linki jak zwykle znajdują się na forum.

- Lara zmienia ciągle zdanie na temat koncertów w ramach trasy "Nowe Spojrzenie". Po tym jak wcześniej zapowiedziała udział 13 muzyków, w niedzielę w wywiadzie dla kanadyjskiego radia Rythme FM zaznaczyła, że podczas tej trasy towarzyszyć jej będzie zaledwie 4 lub 5 osób. Piosenkarka wyznała także, ze myśli już o kolejnej trasie, podczas której marzy jej się wystąpienie z dużą orkiestrą symfoniczną.

- We wtorek Lara zaśpiewa dla klientów sklepu muzycznego Fnac w Poitiers, w najbliższy czwartek weźmie udział w specjalnym wydaniu francuskiej wersji Idola, gdzie wykona wspólnie z jednym z uczestników duet, oraz jak zwykle utwór "La lettre". 20 maja piosenkarka da ekskluzywny koncert w portugalskim kasynie po to aby dzień później wrócić do Francji i po raz trzeci wziąć udział w marszu i koncercie charytatywnym fundacji Laurette Fugain. Nie można także zapomnieć o koncercie w Maroku w poniedziałek 23 maja.

9 maj 05r. (poniedziałek)

- Od 2 maja przez 6 kolejnych dni Lara przebywała w Kanadzie, gdzie pierwszego dnia udzieliła konferencji prasowej dla dziennikarzy lokalnych dzienników i czasopism. Oprócz licznych wywiadów prasowych piosenkarka wystąpiła w kilku programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Podczas tych wywiadów przyznała po raz pierwszy, że powodem jej choroby były zmiany nowotworowe na wątrobie i nerkach. Lara zapewniła jednak od razu, że teraz czuje się doskonale i ten etap życia ma już na szczęście za sobą.

- W wywiadach dla prasy kanadyjskiej Lara wyznała, że podczas trasy "Nowe Spojrzenie" na scenie wystąpi obok niej łącznie13 osób - najwięcej w historii jej koncertów. Oprócz tego wyjawiła, że show będzie się składało ze wszystkich 11 piosenek z nowego albumu, jak również z 10 dobrze znanych hitów. Możliwe jest także, że zaraz po zakończeniu trasy we Francji (grudzień 2005 lub styczeń 2006) Lara pojawi się ze swymi muzykami w Quebeku, aby tu wystawić swój nowy koncert.

19 kwiecień 05r. (wtorek)

- 3 maja na półki kanadyjskich sklepów trafi ostatni krążek Lary. W związku z tym piosenkarka przebywała kilka dni w Kanadzie, aby udzielić wywiadów telewizyjnych i prasowych. Już dziś (a na sieci w ciągu kilku dni) zostanie wyemitowany najpopularniejszy kanadyjski talk show, w którym Lara wzięła niedawno udział. "9" ukazało się także w Portugalii gdzie 20 maja Lara da ekskluzywny koncert w lizbońskim kasynie (a 6 dni później w Maroku!!!)

- Znany jest już tytuł drugiego singla, który będzie promował płytę "9". W sobotę 16 kwietnia podczas koncertu prywatnego w Lyonie Lara wszem i wobec ogłosiła, że druga piosenka singlową będzie "Ne lui parlez plus d'elle" - utwór, który prowadził przez wiele dni w sondażu na oficjalnej stronie Lary. Chodzą pogłoski, ze klipem do tej piosenki wcale nie będzie montaż zrobiony na potrzeby DVD "9". Lara myśli poważnie o nakręceniu profesjonalnego klipu.

- Zaledwie minęły 4 tygodnie od premiery albumu a "9" w samej Francji sprzedało się w liczbie 200 tysięcy kopii. Lara była pod wielkim wrażeniem, gdy w piątek 8 kwietnia powiadomił ją o tym fakcie prezenter francuskiego radia Europe1. Razem z Belgią będzie już około 400 tysięcy sztuk - oby tak dalej!!!

- Kwiecień tak jak marzec upływa pod znakiem promocji "9". Oprócz kilku występów telewizyjnych (Vivement Dimanche, 500 Choristes Ensembles, Sylvie Vartan - au rythme du coeur ) Lara bierze udział w licznych audycjach radiowych, podczas których oprócz opowiadania o nowym albumie wykonuje na żywo piosenki - zarówno te nowe, jak i stare dobre hity. Wszelkich linków szukajcie na forum.

19 marzec 05r. (sobota)

- W marcu jak dotychczas można było kilkanaście razy zobaczyć Larę na szklanym ekranie. Oprócz tradycyjnych występów w programach muzycznych piosenkarka wzięła udział w najpopularniejszych francuskich talk-show. Linki jak zwykle znajdują się na forum.

- W poniedziałek 15 marca na półki francuskich i belgijskich sklepów muzycznych trafiły standardowe wersje albumu "9" - osobno płyta CD i oddzielnie DVD. Zawartość obu krążków niczym nie rożni się od wersji limitowanej, która jest dostępna od końca lutego. Dodatkowo ukazał się pierwszy singiel "La Lettre" - na którym oprócz tytułowego utworu znalazła się piosenka "Rien qu'une seule larme".

- Po 2 tygodniach w sklepach krążek "9" znajduje się na 2 miejscu w Belgii, a na 6 we Francji w oficjalnych wynikach sprzedaży (w pierwszym tygodniu odpowiednio 2 i 3 miejsce). Na dodatek jest to płyta najlepiej sprzedawana w największych francuskich sklepach internetowych - fnac i amazon.

- Równo o godzinie 9:00 w dniu ukazania się albumu - 28.02 - uruchomiono oficjalną francuską stronę Lary - www.lara-fabian.fr. Oprócz długiego przesłania od piosenkarki możecie tam posłuchać fragmentów "9", pobrać zdjęcia i tapety związane z promocja albumu, jak również dowiedzieć się o przyszłych występach w mediach i datach jesiennej trasy

26 luty 05r. (sobota)

Album "9" w wersji limitowanej SACD+DVD osiągnął już w Belgii status złotej płyty. Na 3 dni przed premiera liczba zamówień wynosiła już kilkadziesiąt tysięcy. Złota płyta została wręczona Larze 23.02 podczas specjalnego wieczoru, kiedy to w gronie przyjaciół i zwycięzców konkursu Nostalgie dokonano oficjalnego przedstawienia zawartości płyty DVD dołączonej do albumu. Aż strach pomyśleć co sie będzie działo we Francji.

W ostatnich tygodniach w prasie francuskiej ukazało się wiele wywiadów z Larą (Gala, Platine, Ohla, Tele7, Ici Paris itd.). Wśród nich najważniejszy to wywiad dla miesięcznika Platine, z którego dowiadujemy się, że Lara po zerwaniu z wytwórnią Sony i wieloletnim współpracownikiem Rickiem Allisonem sama zajęła się produkcja swoich albumów i tras koncertowych. 9 to dla Lary nowy etap w życiu, koniec pewnego cyklu, a początek kolejnego. 

Tournee zaczyna się 12 września i obejmie około 60 dat. Koncerty zostaną utrzymane w stylu unplugged (bez urządzeń elektrycznych). Taka piosenka z nowego albumu jak "La tour du monde" została napisana z myślą o tym show, aby jak przyznała Lara zapewnić mu różnorodność. Po "Addio del pasato" Lara przymierza się do wykonania kolejnej arii operowej - fragmentu "La Casta Diva".

W ramach promocji nowego albumu Lara daje specjalne koncerty akustyczne, na których przedstawia poszczególne utwory z "9". Dzisiaj radio Vivacite wyemitowało jeden z tych koncertów. Do akompaniamentu pianina i gitary Lara wyśpiewała na żywo takie piosenki jak: Un Ave Maria, La Lettre, Il ne manquait que toi, Speranza i Je me souviens. Kolejne koncerty już w marcu - 04.03 emisja koncertu prywatnego dla radia Mfm, a w następnych tygodniach Cherie FM Live. Wszelkich linków i recenzji szukajcie

4 luty 05r. (piątek)

29 stycznia Lara wzięła udział w programie Chanson n'1: Starmania. Podczas tego show wykonała piosenkę z tytułowego musicalu - chodzi tu o utwór "Le Blues du Businessman". Oprócz tego po raz pierwszy zaśpiewała "La Lettre". Linki do plików video i audio, a także więcej szczegółów o przyszłych występach Lary czekają na Was na forum.

Okładka, którą widzicie po lewej stronie zostanie wykorzystana przy wydaniu limitowanym nowego albumu "9" - będzie to wersja SACD+DVD, która ukaże się 28 lutego. Wersja standardowa, do której okładkę przedstawiamy poniżej będzie wydana dopiero w połowie marca.

Oto spis piosenek, które znajdą się na "9":

1. Il ne manquait que toi 
2. Je me souviens
3. La lettre 
4. Le tour du monde 
5. Les Hommericains 
6. L'homme qui n'avait pas de maison 
7. Ne lui parlez plus d'elle 
8. Rien qu'une seule larme 
9. Si tu n'as pas d'amour 
10. Speranza 
11. Un Ave Maria

Lara wystąpiła we wszystkich koncertach "Les Enfoires", które odbyły się w Paryżu w dniach 21-24 stycznia. Retransmisja tego koncertu za niecały miesiąc na kanale TF1 wieczorem w piątek 25 lutego. Kilka fotek z tego koncertu i więcej szczegółów na forum. 

13 styczeń 05r. (czwartek)

- Kolejne daty letniego tournee Lary (Belgia): 
12 września 2005 - Cirque Royal de Bruxelles 
15 września 2005 - Palais des Beaux Art de Charlerois 
16 września 2005 - Forum de Liège

- Kilka szczegółów o nowym albumie: 
* wideoklip ukaże się dopiero w połowie lutego
* album został już zmontowany i jego promocyjne wersje na dniach zostaną rozesłane to stacji telewizyjnych i radiowych

* oprócz J. F. Lalanne'a krążkiem zajmował się znany gitarzysta - wieloletni współpracownik Celine - Gildas Arzel
* jedyny duet na tym krążku to piosenka "antyamerykańska" - "Les homericains" wykonana z Melissą Mars 

- Wytwórnia Universal, a właściwie jej francuski oddział, postanowiła wesprzeć potrzebujących mieszkańców południowej Azji, która przeżywa wielką tragedię po tym jak 150
tys. ludzi zginęło w wyniku ataku tsunami. Album, z którego dochód wesprze ten szczytny cel ukaże się 17 stycznia. "Solidarite Asie" będzie zawierał duet Lary z Maurane "Tu es mon autre".

23 grudzień 04r. (czwartek)

- Wesołych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz wystrzałowego Sylwestra - życzy wam webmaster wraz z redakcją:)

- W poniedziałek 21 grudnia na jednym z holenderskich kanałów Lara spotkała się przed kamerą ze swoim holenderskim przyjacielem - Corem Bakkerm - pianistą, z którym wykonał kiedyś Adagio. Lara oprowadziła Bakkera po Brukseli, w pięknym, starym hotelu wykonała "Wonderful life", po czym została zaproszona na lot balonem podczas którego wyśpiewała "The last goodbye". Wrażenie piorunujące!!! 

- Teledysk do piosenki "La lettre" na dniach ma pojawić się na kanałach TF1 i M6!!! Album "9" ukaże się w wersji limitowanej CD+DVD. Jako bonus znajdziemy na nim 9 klipów do nowych piosenek i krótki wywiad z Larą.

- Niestety La lettre to przeróbka piosenki "Ecris moi une lettre de rupture", która w 1993 znalazła się na albumie Patsy. Wersja Lary posiada ten sam tekst (autorstwa J. F. Lalane'a), natomiast melodia została znacznie zmieniona przez samą Larę.

9 grudzień 04r. (czwartek)

- W piątek 3 grudnia po raz pierwszy wyemitowano nowy singiel Lary. Piosenka jak wcześniej informowaliśmy nosi tytuł "La Letre". Tekst do tego utworu skomponowała sama Lara, a muzyką zajął się Jean Felix Lalane. Po próbkę dźwięku i tekst zapraszamy na forum!

- W związku z wyjściem tego singla wydano krótki plan promocyjny do nowego albumu, który oficjalnie zapowiada premierę albumu na 21 lutego i potwierdza tytuł tego krążka - "9".

- Lara przebywała ostatnio w Kanadzie, gdzie uczestniczyła w nagraniu show "Noel au Canada". Program ten zostanie wyemitowany w Wigilię w jednej z kanadyjskich stacji. Jeszcze nie wiadomo jaką piosenkę Lara wykonała. Całkiem możliwe, że był to kolejny duet z Isabelle Boulay, która również wystąpiła w tym programie. 


30 listopada 04r. (wtorek)

 W minionym tygodniu wytwórnia Polydor potwierdziła, że nowy album Lary ma ukazać się na początku 2005 roku - najprawdopodobniej w lutym. Przedstawiciele wytwórni zdradzili również, krążek będzie nosił tytuł "NEUF" co znaczy "Dziewięć

- Pierwszego singla do tego albumu możemy spodziewać się już w połowie grudnia!!! Najprawdopodobniej będzie miał on tytuł "La Lettre" - "List" - Lara i Rick Allison za wspólną wieloletnią współpracę i popularność na całym świecie otrzymali nagrodę organizacji "SOCAN", która zrzesza kanadyjskich producentów muzycznych . Nagrody te były wręczane w Quebeku we wtorek 23 

24 listopada 04r. (środa)

- W miniony poniedziałek 22 X ukazał się Long Box Lary. Jest to specjalne wydanie jej najlepszych francuskich piosenek. Long Box składa się z 3 krążków. Oto zawartość każdego z nich

CD1 - Best of studyjny

CD2 - Best of live

CD3 - Rzadkie piosenki

- Na stronach paryskiej Olympia Hall pojawiły się daty koncertów Lary. Chodzi tu o trasę do nowego francuskiego albumu. Występy Lary odbędą się w dniach 23-26 IX 2005 (bilety od 38 do 60 euro). Już teraz większość biletów została sprzedana, dlatego też bardzo prawdopodobne jest, że zostanie stworzonych kilka terminów extra. Szykuje się kolejne po En toute intimite świetne show!!!

- W niedzielę 20 listopada Lara  wystąpiła w 5 edycji koncertu z cyklu "Autour de la guitare". Jest to impreza organizowana przez Jean Felix Lalane'a, który zaprasza słynnych gitarzystów i piosenkarzy do wzięcia udziału w tym niezwykłym show. W tym roku Lara wystąpiła solo. Do akompaniamentu J. F. Lalane'a wykonała utwór "J'ai mal a ca" - piosenkę, która  rok temu pojawiła się na płycie tego gitarzysty. Występ był naprawdę udany.

2 listopada 04r. (wtorek)

- W miniony poniedziałek (25 X) ukazał się albumu Russella Watson, na którym znajduję się duet tego piosenkarza z Larą. Jak wcześniej informowaliśmy piosenka nosi tytuł "The Alchemist". Po próbkę dźwięku i tekst zapraszamy na forum www.lara-forum.prv.pl. Utwór jest naprawdę świetny!

- Wedle pogłosek krążących po sieci, Longbox Lary ma ukazać się 22 listopada we Francji będzie zawierał 3 płytki CD: Best of ze studyjnych piosenek francuskich, Best of koncertowy i cała płytka utworów dotychczas niewydanych (od 10 do 12 utworów - w tym duety z takimi artystami jak: Marc Lavoine czy Daniel Lavoie).

- Z okazji wyjścia tego Longboxa przewidziana jest w kampania reklamowa - Lara ma pojawić się we francuskiej Akademii Gwiazd w drugiej połowie listopada lub na początku grudnia.

- Na gwiazdkę możemy spodziewać sie kolejnego prezentu, prawdopodobnie wtedy ukaże się nowy teledysk Lary (na 99% będzie to 1 singiel z nowego francuskiego albumu). Po więcej informacji zapraszamy na forum

10 października 04r. (niedziela)

-W minioną środę na ekrany kin we Francji wszedł film "De-lovely", w którym Lara zagrała epizodyczną rolę i zaśpiewała w duecie  z Mario Frangoulisem piosenkę pt. "So in love". Film ten opowiada o życiu słynnego amerykańskiego kompozytora Cole'a Portera. Soundtrack z tego musicalu już pojawił się w polskich sklepach, a sam musical będzie można zobaczyć na początku grudnia (10.12.2004).  

-Jak donosi serwis www.larafabianweb.com Lara kończy nagrywanie swojego francuskiego albumu - tak jak jej pierwsza płyta i ta powstaje w Brukseli. Na sieci pojawiło się wiele pogłosek odnośnie tytułu tego krążka - najczęściej przewija sie przymiotnik "Vivante" co znaczy "Żywa".   -Odział Sony Music US zapowiedział na 28.12.2004 ponowne wydanie kasety video z koncertem "From Lara wih love" -  koncert nagrany podczas promocji pierwszego anglojęzycznego albumu Lary. Może jest to początek wielkiej kampani drugiego albumu???    

-We Francji w październiku i listopadzie mają ukazać się wydania kolekcjonerskie francuskojezycznych albumów Lary (dwu- i trzypaki po 24 i 16E). Njbardziej oczekiwne jest wydanie kompletu  3 płyt DVD z koncertami Lary. Nam fanom w Polsce pozostaje tylko kupno ich w sklepach wysyłkowych (ale koszt transportu jest dość wysoki).

2 października 04r. (sobota)

-Kolejna dobra wiadomość! Lara wystąpiła w programie "Star Systeme", gdzie ujawniła, że najprawdopodobniej na początku przyszłego roku ukaże się jej nowa francuskojęzyczna płyta. Premiera wstępnie zaplanowana jest na 9 stycznia.

-Lara niedawno nagrała nową piosenkę, którą napisała z Kennethem Braide i Desmondem Child. Utwór zatytułowany jest "What we have now" i możliwe, że zostanie umieszczony na innych wersjach albumu "A wonderful life".

1 października 04r. (piątek)

Na stronie powstał nowy dział 'Fan Zone', który ma na celu prezentacje waszej twórczości inspirowanej Lara i wszystkim co z nią związane. Przysyłajcie nam swoje rysunki, opowiadanie, wiersze itp. na maila: pacey@o2.pl

27 września 04r. (poniedziałek)

-Lara wystąpiła gościnnie na albumie Russela Watsona zatytułowanym Amore Musica , który ma premierę 25 października 2004r. Piosenka, którą wykonują w duecie nosi tytuł "The Alchemist". 

-W dziale teksty znajdziecie tłumaczenie piosenki "Perdere l'amore", które zrobił dla nas Michał Biskupski. =zobacz=

27 września 04r. (poniedziałek)

Koncerty w Nowym Yorku, o których wcześniej informowaliśmy najprawdopodobniej nie dojdą jednak do skutku, oficjalny powód nie jest podany. 

26 września 04r. (niedziela)

Mamy przyjemność poinformować was, że Lara znów jest w świetnej formie, a po chorobie nie ma już ani śladu. Niedawno w Brukseli (w Cirque Royal) dała prywatny koncert dla klientów Renault. Lara wystąpiła w towarzystwie kilku muzyków, w tym jej ulubionego gitarzysty Jean Félixa Lalanne. :=) Wykonała czternaście piosenek, na koniec śpiewając "Je suis malade" a capella, bez mikrofonu, czym oczywiście zachwyciła publiczność zgromadzoną w sali. Oto lista piosenek, które wykonała tego wieczoru:
La différence 
J'y crois encore 
No big deal 
Comme ils disent 
Tout 
Parce que tu pars 
Silence 
Je t'aime 
Urgent désir 
Humana 
Immortelle 
Je suis malade 
Bambina 
Pas sans toi

2 września 04r. (czwartek)
28 i 29 września Lara da koncert w Joe's Pub, w Nowym Jorku. Będą na nim obecne amerykańskie media, które w ten sposób zapoznają się z nowym albumem piosenkarki "A Wonderful Life".

17 sierpień 04r. (wtorek)
Po Europie przyszedł czas na Stany Zjednoczone i Azję. Niedawno tamtejsze stacje radiowe otrzymały nowy promocyjny singiel Lary "The Last Goodbye". Album         "A Wonderful Life" pojawi się w amerykańskich sklepach 7 września 2004

1 sierpień 04r. (niedziela)
Nasza Witryna oraz Fan-Klub jest od dzisiaj oficjalnie autoryzowany przez wytwórnie Sony Music Polska! Cieszymy się ogromnie, jednakże nadal czekamy na sponsoring by umieścić stronę na szybszym serwerze..                                               www.sonymusic.pl 

25 lipiec 04r. (niedziela)


Pierwszym singlem promującym nową płytę Lary jest w Polsce singel "No Big Deal".
                                  
|mp3wma |


24 lipiec 04r. (sobota)
Album "A wonderful life" ukaże się w Stanach Zjednoczonych w październiku. Chcesz dowiedzieć się, co Lara powiedziała o swojej płycie - czytaj wiecej...

23 lipiec 04r. (piątek)
Stan zdrowia Lary ulega stanowczej poprawie, piosenkarka czuje się już o wiele lepiej. Będzie odpoczywać do połowy sierpnia.